یک وعده غذایی سالم با بخش های مورد نیاز پروتئین، کربوهیدرات و سایر مواد مغذی بسته بندی کنید.
ایده های نهار بنتو باکس روشی سالم برای افزودن تطبیق پذیری و طعم به وعده های غذایی کودک شما است. بنتو باکس یک وعده غذایی جعبه‌ای تک‌پرشی است که معمولاً حاوی کربوهیدرات، پروتئین و سبزیجات مختلف است.

بچه ها به راحتی حوصله شان سر می رود، بازه توجه کوتاهی دارند و معمولاً به ویژه وقتی سبزی هایشان را می خورند، گزنده هستند. علاوه بر این، کودکان معمولاً می‌خواهند وعده‌های غذایی خود را به سرعت تمام کنند تا از اوقات فراغت خود با دوستان در زمان استراحت ناهار در مدرسه لذت ببرند.

اگر شما یکی از والدینی هستید که برای جالب کردن ناهار فرزندشان ایده ای ندارند، این پست درباره ایده های جالب ناهار بنتو باکس ممکن است همان چیزی باشد که شما به آن نیاز دارید.

جعبه بنتو چیست؟

بنتو باکس یک ناهار به سبک ژاپنی است که در یک جعبه مرتب و شیک بسته بندی می شود که اغلب دارای محفظه است. می توان آن را به مدرسه یا محل کار برد و به طور کلی حاوی یک وعده غذایی سبک است. وعده های غذایی بنتو در ژاپن، چین، تایوان، کره و برخی از کشورهای جنوب آسیا رایج است. این مفهوم در کشورهای دیگر نیز به سرعت در حال گسترش است.

در اینجا چند ایده برای ناهار بنتو باکس وجود دارد تا ناهار کودکتان را جالب و مغذی کنید. می توانید هر یک از این دستور العمل ها را امتحان کنید یا از آنها الهام بگیرید و خلاق باشید.

4 ایده نهار بنتو باکس برای بچه ها

1. جعبه سالاد پاستا

سالاد پاستا یک وعده غذایی ایده آل برای بچه ها است زیرا بسیار خوشمزه و همه کاره است. تهیه آن آسان است و می توان آن را سرد سرو کرد. می توانید پاستا را به عنوان پایه اضافه کنید و روی آن مقداری لوبیا و پنیر قرار دهید. سبزیجاتی مانند گوجه‌فرنگی گیلاسی را که منبع خوبی از ویتامین‌ها هستند، اضافه کنید و غذا را با چیزی ترد کامل کنید – ما چیپس تورتیلا و میوه‌های تکه‌شده را توصیه می‌کنیم تا با طعمی شیرین اما سالم تمام شود. این وعده غذایی منبع خوبی از کربوهیدرات، پروتئین و انرژی است

 

2. چوب و جعبه شیب

در حالی که به نظر می رسد چیزی است که در یک بشقاب میان وعده در یک مهمانی پیدا می کنید، این وعده غذایی به طرز شگفت انگیزی سالم و مغذی است. مخلوطی از چوب سالامی و چوب پنیر با دیپ لوبیا یا گواکامول خوشمزه و آسان برای خوردن خواهد بود. همچنین ترکیب خوبی از بافت ها دارد. می توانید مقداری کراکر به همراه یک رول سبزیجات یا نوار میوه اضافه کنید تا به عنوان یک طرف خوب عمل کند.

3. جعبه ساندویچ شکلاتی

بچه‌ها شکلات را دوست دارند و مطمئناً وقتی جعبه ناهار خود را باز می‌کنند و این غذا را در آن پیدا می‌کنند، برایشان شگفت‌انگیز خواهد بود. بین دو برش نان از اسپری شکلات فندقی (چه خانگی و چه از فروشگاهی مانند نوتلا) استفاده کنید و در کناره آن مقداری چیپس نمکی اضافه کنید. میوه های برش داده شده نیز به خوبی با پخش شکلات می آیند. به این ترتیب می توانید مقداری موز و توت فرنگی ورقه شده داخل ساندویچ بریزید.

4. جعبه برش های خلاقانه

بچه ها اغلب می توانند به راحتی حواسشان پرت شود و به راحتی خسته شوند. اما چیزی به سادگی بسته بندی مجدد یک ظرف آشنا می تواند نظر آنها را تغییر دهد. سعی کنید ساندویچ کره بادام زمینی و ژله را به شکل های خلاقانه ای مانند ستاره یا حیوانات برش دهید. می توانید سیخ های میوه ای را با ترکیبی از تارت و میوه های شیرین مانند نارنگی، انواع توت ها و کیوی اضافه کنید. حتی می‌توانید سبزیجاتی که مورد علاقه‌شان نیست را به شکل حیوانات برش دهید یا از خربزه قاشق‌های میوه درست کنید تا جالب‌تر و راحت‌تر بخورید. سبزیجات و میوه های کم آب نیز یک گزینه هستند.

این ایده های بنتو باکس تلاش نسبتا کمی دارند. درست کردن آن ها درست قبل از مدرسه آسان است و می تواند راه خوبی برای ترکیب میوه ها و سبزیجات سالم و حتی باقی مانده از شام باشد. امیدواریم این ایده ها به شما الهام بخشد تا ناهار کودکتان را خوشمزه و هیجان انگیز کنید.

 

منبع : momjunction.com

0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه

عضویت در خبرنامه

آخرین پست ها و مقالات را در ایمیل خود دریافت کنید

ما قول می دهیم که اسپم ارسال نشود :)