مهارت های حرکتی درشت توانایی حرکت عضلات بزرگ برای به حرکت در آوردن کل بدن هستند. این دسته از مهارت های حرکتی برای انجام عملکردهای روزمره مثل ایستادن، نشستن، راه رفتن، پریدن و غیره مهمند.

علاوه بر این مهارت هایی که به ترکیب و هماهنگی مهارت های مختلف نیاز دارند هم جزو مهارت های حرکتی درشت یا بزرگ محسوب می شوند. فعالیت ها یا ورزش هایی که با استفاده از هماهنگی چشم و دست انجام می شوند مثل فریزبی، لگد زدن به توپ یا کوهنوردی نمونه های خوبی از مهارت های حرکتی درشت هستند. بنابراین می توان گفت مهارت های حرکتی درشت به هماهنگی، زمان واکنش، هشیاری بدن، قدرت و تعادل نیز مربوط می شوند.

مهارت های حرکتی درشت تاثیر زیادی روی عملکرد کودکان در مدرسه دارند چون این مهارت ها امکان اتصال و پیوند فعالیت های مداوم مغز با فعالیت های معنادار عضلانی از حمل کیف مدرسه گرفته تا ثابت نشستن روی نیمکت کلاس را فراهم می کنند.

تمرینات و بازی های فکری علمی به کودکان کمک می کنند تا مهارت های حرکتی درشت خودشان را پرورش بدهند. MentalUP یک پلت فرم قابل اعتماد است که در مدارس متعدد و توسط هزاران خانواده استفاده می شود. این نرم افزار به کودکانی که دچار ضعف مهارت های حرکتی هستند کمک می کند.

0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه

عضویت در خبرنامه

آخرین پست ها و مقالات را در ایمیل خود دریافت کنید

ما قول می دهیم که اسپم ارسال نشود :)